Činnost SDH od počátku roku

ČINNOST HASIČŮ OD LEDNA 2007 


Stejně jako loňský tak i ten letošní rok jsme začali valnou hromadou. Z 34 členů se nás sešlo 23. Kromě našich členů se naší výroční schůze zúčastnili zástupci hasičských družstev ze Sendražic a Nedělišť, p.Otřísal, Bednářová Lenka jako starostka obce a p.Tarantíková.

Už 13.ledna se také uskutečnila naše první brigáda a to odstrojování vánočního stromečku u místního obchodu, který jsme s dětmi v prosinci zdobili.

1.února se konala první hasičská schůze v tomto roce. Hlavním úkolem bylo naplánování plesu konaného 17.2.v místním hostinci. Ples se nám vyvedl, účast byla hojná a dle mého názoru se lidé pobavili. O půl noci přišla na řadu tombola v které byly jako hlavní ceny TV a DVD přehrávač.

Na začátku března jsme se rozhodli vymalovat sál v místní hospodě a tak se také stalo. Sál nám prokoukl a rozdíl mohli hodnotit občané na obecním plese.

8.března jsme se opět sešli na hasičské schůzi. Kromě vyúčtování plesu, sněmu starostů, brigády a sběru starého železa došlo i na plánování zájezdu na kuželky do Rychnova nad Kněžnou.

Před obecním plesem naši hasiči pomáhali zdobit sál a poté se část z nich sešla na výborové schůzi.

24.března jsme se sešli na přípravě a poté i na samotném karnevalu.Děti si zde zahráli mnoho soutěží, zatancovali, pobavili se a nakonec i dostali odměny za své masky.

Na 25.března byl plánovaný sraz s dětmi,které by měli zájem stát se mladými hasiči. Pro nepřízeň počasí ale přišlo méně dětí než jsme očekávali.

21.dubna se uskutečnila hasičská brigáda na zámečku. Opravil se plot za brankou, osévala se stráň, zalévalo se hřiště a uklízelo se v buňkách. Díky celkem hojné účasti jsme stihli vše, co bylo naplánováno.

Kvůli vysokým teplotám a žloutnutí trávy jsme 28.4. zalévali hřiště.

30.duben, pálení čarodějnic a nevyzpytatelný vítr pro nás znamenaly noční hlídání ohně až do 2 hodin. Neponechali jsme však nic náhodě a kontrolovali oheň až do ranních hodin.

5.května proběhl v naší obci sběr starého železného šrotu. Po vesnici se posbíral sice jen jeden vlek ale i tak se domácnostem určitě ulevilo.

19.května proběhla po dlouhé době hasičská schůze, na které jsme si naplánovali dětský den, hasičské závody ,,O pohár starostky obce Světí“ a fotbalový turnaj.

Nejbližší termíny závodů, na které se naše družstvo chystá jsou 26.května v Máslojedech a 1.června noční závody v Hoříněvsi.

Díky kotlíkové dotaci můžu v naší obci lépe dýchat